DİYARBAKIR YENİŞEHİR
Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu okula oy vermek ister misiniz?)
Loading...
Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi
Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi
Elazığ Yolu Üzeri 5. Km. Süleyman Demirel Eğitim Kampüsü Forum AVM Karşısı Yenişehir Diyarbakır
0 (412) 262 19 30

DİYARBAKIR ili YENİŞEHİR ilçesinde bulunan Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi için bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istedik. Bu okula ulaşmak için 0 (412) 262 19 30 telefon numarasını kullanabilir eğer faks çekme ihtiyacı duyarsanız ise 0 412 262 18 46 numarasını kullanabilirsiniz. Okulu ziyaret etmek isterseniz Elazığ Yolu Üzeri 5. Km. Süleyman Demirel Eğitim Kampüsü Forum AVM Karşısı Yenişehir Diyarbakır adresine gitmeniz gerekecek.

Ek olarak okuldan aldığımız misyon,vizyon ve başarı bilgilendirmeleri ise aşağıdaki gibidir.

Misyon

Bireysel ve toplumsal değerlerinin farkında olan yenilikçi, yaratıcı, özgür düşünen, düşündüklerini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendini ve çevresini sorgulayan, gelişen teknolojiyi ve çağın gereklerini takip eden, bilgiye rahatlıkla ulaşabilen, çevresine duyarlı, hoşgörülü, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı çağdaş ve demokratik bireyler yetiştirmektir.

Vizyon

Yenilikleri sürekli takip eden yenilikçi öğretmen, öğrenci ve idarecileri ile eğitim ve öğretim alanında başarılı, nitelikli öğrenciler yetiştiren, en çok tercih edilen ve mensubu olmaktan gurur duyulan ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarından birisi olmaktır. Bu misyon ve vizyon ışığında ilke ve değerlerimiz ise şunlardır: Bizim için bütün öğrenciler değerlidir. Öğrenciler bütün çalışmalarımızın odak noktasıdır. Sürekli gelişim için yaratıcılığı ve yenilikleri destekleriz. Biliyoruz ki çağımız bilgiyi öğretme çağı değil, bilgiye ulaşma yollarının öğretildiği çağdır. Bu nedenle önemli olan bütün öğrencilerin “öğrenmeyi” öğrenmelerini sağlamaktır. Karar alma sürecinde şeffaflık ve katılım esastır. Eğitimde kaliteyi ön planda tutarız. Bilgi ve birikimleri paylaşmak. Emek ve başarıya saygılıyız. Pozitif düşünmek. Dayanışma. Biz duygusu. Irk, din, cinsiyet farkları ve bedensel eksiklere bakmadan tüm insanlara eşit davranırız.

Başarılar

Okul hakkında daha fazla bilgi almak için http://rkal.meb.k12.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Siz de bu okul ile ilginiz varsa okuyor,çalışıyor, tercih etmeyi düşünüyorsanız aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle fikirlerinizi paylaşabilir detaylı bilgilendirmeler yapabilirsiniz.

Yorum Ekle

Yorum göndermek için tıklayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Çok Yorumlananlar